דף הבית  אודות האתר  צור קשר  פרסמו באתר!

 

המדריך המלא לבחירת שמלת כלה

כל ילדה חולמת על היום שבו תינשא. נשים רבות מתכננות את החתונה מהימים שבהם הן משחקות בבובות, וממשיכות לחלום גם אחרי מבחני סיום הלימודים באוניברסיטה. והנה מצאת את בחיר ליבך והחתונה בפתח. אחרי שסגרתם עם מקום, קייטרינג ותקליטן נשאר לך השלב האחרון של מדידת שמלות כלה. אז איך תמצאי את שמלת חלומותיך, כזו שתתאים לך, לאירוע, לבן הזוג וגם לתקציב? הכול במדריך הבא.

שמלה שתתאים לכלה
קודם כל עליך לחשוב על עצמך. זוהי החתונה שלך ואירוע כזה חוגגים רק פעם בחיים. לכן בראש ובראשונה שמלת הכלה שלך צריכה להתאים לכלה, כלומר לך. אם בחיי היום יום את בדרך כלל מעדיפה להסתובב בג'ינס, טי שירט, שיער פזור וממעיטה באיפור, סביר להניח שאת מעדיפה נוחות ולכן כדאי לך להימנע ממחוכים, מנעלי עקב גבוהות או מכל מה שיוכל לחבל לך במהלך הערב. מצד שני, אם את חייבת תמיד למשוך תשומת לב ולהיות במרכז העניינים, את בוודאי חולמת על שמלה שתייצג אותך, כזו עם נצנצים, קריסטלים שזורים או תוספות מיוחדות שתוביל לקריאות התפעלות מהאורחים.

שמלה שתתאים לגזרה
מעבר לאופי שלך, חשוב גם להתאים את השמלה למבנה גופך. לבעלות חזה קטן מומלץ לרכוש חלק עליון שיבליט את אזור החזה. אם את מלאה כדאי לך לבחור בשמלה אחידה ללא חיתוכים ומקטעים שישמינו אותך. כלות רבות בוחרות בשמלת כלה הקטנה עליהן בכמה מידות מתוך מחשבה שעד החתונה ישילו את הקילוגרמים המיותרים. מעבר לעובדה שדרך זו צפויה להוסיף ללחץ הקיים ממילא בתקופת תכנון החתונה, לא כדאי לקחת סיכונים בכל הקשור לשמלה. לא תרצי להגיע לדקה התשעים, יום לפני האירוע ולגלות שלא עמדת במשימה שהצבת לעצמך. לכן עדיף לבחור בשמלה שעונה על מידותיך ובמידת הצורך להקטין אותה. אם את מעוניינת להדגיש חלקים בגופך או לטשטש אותם, מומלץ להתייעץ עם המעצבת או התופרת. הן בוודאי יוכלו לתרום לך מניסיונן העשיר.

שמלה שתתאים לאירוע
בנוסף להתאמת השמלה לתקופת השנה שבה נערך האירוע, חשוב גם לחשוב על מיקום האירוע ותכנון ירח הדבש. חתונה על חוף ים שונה מחתונה בחיק הטבע או באולם אירועים מפואר ולכל אחד מהאירועים האלו תתאים שמלה שונה. אם החתונה נערכת באווירה קלילה ולא מחייבת, שמלת כלה מושקעת מדי תבלוט לרעה. מצד שני אם החתונה היא אירוע יוקרתי שהכניסה אליו מוגדרת כבעלת קוד לבוש מחייב, סביר שכדאי גם לך, ככלת הערב, להשקיע בלבוש מפואר. כלות רבות בוחרות לרכוש כמה שמלות לאירוע החתונה. חלק מהכלות עורכות גם אירוע חינה מקדים שלו נדרשת שמלה נפרדת. אם את מתכננת שמלה נפרדת לחלק הריקודים, ייתכן שהחלפת הבגדים באמצע הערב רק תפריע למהלך התקין שלו ותכביד עליך. לכן מומלץ להישאר באותה השמלה ולהוסיף לה חלק עליון וצנוע לחופה שניתן להסרה במהלך הריקודים. כיום, שמלות רבות מעוצבות כך שניתן ליצור מראות שונים במהלך הערב באמצעות הורדה והוספה של חלקים. אם את רוצה להפתיע את האורחים שלך בכמה מראות שונים, כדאי לך לברר בנוגע לאפשרויות אלו.

שמלה שתתאים לתקציב
חתונה היא אירוע גדול ולצערנו הרבה פעמים גם יקר מאד. גם אם את, בן זוגך ובני המשפחה שלכם קבעתם לעצמכם תוכנית הוצאות מדויקת, רוב הסיכויים שתחרגו ממנה. שמלת חתונה שתכנן מעצב מפורסם יכולה לעלות כמה אלפי שקלים. מה עושים אם התקציב לא מאפשר לך את שמלת חלומותיך? הפתרונות רבים ונעים מהזמנה מיוחדת אצל תופרת, השכרת שמלה, רכישת שמלה בחנות יד שנייה או קנייה אצל מעצב יקר פחות שלא מתמחה רק בשמלות כלה ומציע שמלות לחתונות ולאירועים כחלק מהקולקציה הרחבה שלו.

שמלה שתתאים לך
שמלת הכלה שלך צריכה להתאים לגזרה שלך, לאירוע שלך, לתקציב שלך ולענות על החלומות שלך. כלות רבות בוחרות לשמור את שמלת הכלה שלהן גם לאחר יום הנישואים כמזכרת נעימה מהאירוע. אבל בסופו של דבר, מה שחשוב הוא הזיכרון הטוב שנשאר לך מהערב עצמו ובן הזוג שלך שיישאר איתך בהמשך החיים. לכן, חשוב לזכור ששמלת הכלה היא מרכיב מרכזי באירוע החתונה, אבל המרכיב החשוב ביותר הוא ללא ספק את ובן זוגך והאהבה שאתם רוכשים זו לזה.

 
חינם! סדרת טיפים עם הדברים הקטנים שעושים את ההבדל ישירות אליכם למייל -
הצטרפו וגלו גם אתם.
שם
דוא"ל