דף הבית  אודות האתר  צור קשר  פרסמו באתר!

 

להתחתן בהריון- הדילמות, הפתרונות
 
כשחלמת על החתונה שלך בגיל 16, לא היית עם בטן של חודש שלישי. אבל לפעמים החיים מפתיעים, ועכשיו את בהריון. חתונה בעקבות הריון מביאה אתה לא מעט אתגרים ודילמות. אך אם תקשיבי לקול הפנימי שלך, תגלי את התשובות הנכונות עבורך.
 
נכנסתי להריון- האם להתחתן?
אם את בהריון, זה עדיין לא אומר שאת צריכה למהר ולהיכנס מתחת לחופה. תבדקי עם עצמך: האם זהו הגבר שאתו את רוצה לחלוק את חייך? אם כן, לכי על זה: בשמחה והתרגשות תבחרי שמלת כלה ואולם אירועים. אם לא, אל תחשבי שזאת האפשרות היחידה העומדת בפניך. אם החלטת לשמור על ההריון, מובן שעולות הרבה שאלות לגבי כיצד תרצי לגדל את הילד. אולי את מפחדת להיות אם חד הורית, לא זה מה שאיחלת לעצמך וגם ילד זקוק לאבא. אבל, ילד זקוק גם לשני הורים מאושרים שחיים את האמת שלהם. חתונה מתוך אילוץ עם האדם הלא מתאים, יכולה להביא למתחים שלא יועילו לא להורים ולא לילד. ילד יכול לקרב בין בני זוג ולהעמיק את המחויבות ביניהם. מצד שני, גידול ילד מעלה אינסוף דילמות, העלולות להיות פתח לקונפליקט: מה עושים כשילד בוכה, באיזה גיל כדאי לשים אותו בגן, כיצד לבחור בית-ספר ומה עושים כשבגיל 13 מגלים שהוא מעשן? רק אם הקשר בין ההורים מבוסס על אהבה ואמון, יש להם סיכוי טוב להגיע להחלטות משותפות בנוגע לגידול הילד. לפני שמחליטים להתחתן, חשוב לזכור שגבר יכול לקחת אחראיות ולהיות אבא לילד שנולד גם מחוץ למערכת יחסים או לנישואים עם האימא.
 
החלטתי להתחתן – האם להסתיר את ההריון או אולי לא?
ערב החתונה יכול לעלות לבטים שונים: האם לספר לאורחים על היותך בהריון? האם לבחור שמלה שמבליטה את הבטן או שמלה שמסתירה? האם מותר לשתות כוס יין?
הריון הוא דבר אינטימי, ורק את יודעת אם מרגיש לך נכון לשתף בזה מאתיים אורחים או רק אנשים קרובים. מה שבטוח, אין סיבה להסתיר מתוך בושה. אם את לא רוצה שהאורחים ירכלו ליד בופה הסלטים, הפתרון הוא דווקא להכריז על ההריון בפתיחות ובגלוי. חתונה של אשה בהריון יכולה להיות מרגשת כפליים, וזאת הזדמנות לחלוק את שמחתך עם האנשים האהובים עליך. אמנם לא תוכלי להשתכר מיין, אך אולי תוכלי להיות שיכורה מכל האהבה שתקבלי. ואם תמיד חלמת להיות כלה שכולם מתפלאים מיופייה, זה עדיין יכול לקרות ובגדול. תוכלי להיות זוהרת וגאה בבטן העגולה שלך.
אולי את מרגישה עייפה, בתשע בערב כבר רוצה לישון, ולא מרגישה שבא לך לרקוד עד חצות הלילה. ומה עם ליל הכלולות שלך, שתמיד חלמת שיהיה רומנטי ובלתי נשכח? אצל נשים רבות, השליש הראשון של ההריון מאופיין בעייפות, בחילות, ולעתים גם חוסר חשק מיני. בשליש השני להריון, לעומת זאת, תופעות אלו לרוב נעלמות. לכן, אם גילית שאת בהריון ואת מתכננת חתונה בקרוב, כדאי לך לדחות אותה לשליש השני. בשלב זה גם נעלמת הדילמה האם לשתף את האורחים- הבטן היפה שלך כבר תדבר בעד עצמה.
 
התחתנתי בעקבות הריון- האם זה יעיב על חיי הנישואין שלי?
לא בהכרח. אם ישנה אהבה, אמון וכבוד הדדי, אין סיבה לדאגה. יתכן וחשבתם להתחתן בכל מקרה וההריון הלא צפוי רק זירז את מהלך הדברים. הריון יכול להיות מתנה שמעמיקה את הקשר ואת המחויבות.
מה שכן יכול לסכן את הנישואים, הוא אולטימטום מצד האישה. אם ההחלטה להתחתן נעשתה תחת לחץ ומתוך איום כלשהו, זהו לא בסיס בריא להתחלה של חיים משותפים. במקרה כזה, בני הזוג עלולים להיפרד כשלא יוכלו להתמודד יותר עם תחושות התסכול. אל תכריחי את בן זוגך להתחתן, גם אם נכנסת להריון. בדומה לתהליך של הריון ולידה, גם קשר צריך להעמיק ולהבשיל על שמגיעים לרגע המתאים לחתונה. גני אירועים תמיד יהיו פתוחים בפניך.
 
סיכום
אם חלמת להיות אמא, הריון הוא מתנה נפלאה, גם אם עדיין אין טבעת על האצבע. החיים מביאים לנו רק את האתגרים שאנו מסוגלים להתמודד אתם. הישארי נאמנה לעצמך ולאמת שלך.
 
 
 חינם! סדרת טיפים עם הדברים הקטנים שעושים את ההבדל ישירות אליכם למייל -
הצטרפו וגלו גם אתם.
שם
דוא"ל